Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Rada Wojewódzka Pomorskiego SLD przyjęła uchwały w sprawie list wyborczych do Sejmu i Senatu

dodano 2015-07-17 09:37 w kategorii: Wojewódzkie

W poniedziałek 13 lipca pod przewodnictwem Jerzego Śniega zebrał się Zarząd oraz Rada Wojewódzka Pomorskiego SLD wraz z przewodniczącymi powiatowymi. Obrady poświęcone były przygotowaniom do wyborów parlamentarnych. Rada powołała sztab wyborczy i przyjęła listy z rekomendacjami kandydatów do Sejmu i Senatu. W obradach wziął udział także Przewodniczący SLD Leszek Miller oraz wiceszefowa partii Joanna Senyszyn. Leszek Miller przedstawił zebranym informacje o bieżących wydarzeniach politycznych oraz o stanie rozmów koalicyjnych a zebrani w ożywionej dyskusji zaprezentowali argumenty przemawiające za ale i przeciw udziałowi w wyborach pod innym szyldem niż SLD. Większość działaczy pomorskiego SLD preferuje samodzielny start z list SLD. Leszek Miller i Joanna Senyszyn wsłuchiwali się w głosy z sali. Zebranych bardzo zainteresował zaprezentowany przez posła Millera projekt premii obywatelskiej wypłacanej obywatelom z części wzrostu produktu krajowego brutto. Dyskutując, wstępnie, o kształcie list podkreślano, że poza liderami, którymi mają być w okręgu 25 Joanna Senyszyn a 26 Leszek Miller, muszą objąć one lokalnych liderów, samorządowców, osoby rozpoznawalne także spoza SLD. Z tego też powodu w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kilkunastu organizacji społecznych współpracujących politycznie z SLD jak OPZZ, ZNP czy Ruch Ludzi Pracy. Rada Wojewódzka SLD powołała sztab wyborczy na czele którego ma stanąć Franciszek Potulski z Mariuszem Falkowskim jako sekretarzem. Kwestie kandydatur na listach wyborczych oraz sztabu stały się przedmiotem podjętych uchwał, w których podkreślono także potrzebę, w miarę możliwości, zastosowania tzw. „suwaka” podczas ostatecznego ich kształtowania co podkreślała szefowa pomorskiej Platformy Kobiet Ula Pronobis oraz młodsi uczestnicy Jarek Szczukowski i Tomek Bojar-Fijałkowski.Komentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  wczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  przedwczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  przedwczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  2 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  2 dni temu, 2017-11-16

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.